מסלול טיול שעתיים מסע שטח 120 דקות

תמונה של ג'יפים וטרקטורונים

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height="35px"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]המסלול הזה ייקח אתכם לעומק השטח שם תחושו בעצומתו האמתית של המדבר. אחרי שכל אחד מכם יערוך היכרות עם כלי הרכב שלו ויקשיב היטב להוראות הבטיחות של המדריך, נוכל לסובב את המפתח, להקשיב לצליל הגרגור הנהדר של המנועים ולצאת לדרך.

נתחיל לנוע לכיוון מזרח כשמולנו העיר עקבה. כשנגיע לגבול, נפנה צפונה וניסע לאורכו של גבול השלום עם שכנתנו ממזרח. אם תביטו עכשיו לכיוון מערב, תוכלו אולי לראות להקות ציפורים גדולות בסמוך לאגם כלחלחל, זהו פארק הצפרות של אילת והוא מארח מדי שנה אלפי ציפורים נודדות בדרכן הארוכה, כן, אפילו ציפורים אוהבות לנפוש באילת.

 

אחרי נסיעה קצרה בסמוך למטעי התמרים הידועים של אילת נפנה מערבה, נחצה את כביש 90 ונתחיל לטפס אל עומק המדבר דרך ערוצו של נחל רודד. נחל זה רחב ידיים ואנחנו ממליצים לכם בשלב זה לשמור מעט מרחק מהכלי שלפניכם כדי שהאבק לא יפריע לכם להביט מסביב וליהנות מיופיו של המדבר. הדרך מתפתלת לכיוון דרום ואנו כבר נפגשים עם ערוצו של נחל נטפים שמקורותיו נמצאים הרחק למעלה, בסמוך לפסגות ההרים הגבוהות של רכס הרי אילת.

 

נחל נטפים הוא הבקע הגדול ביותר באזור הרי אילת ואנו נטייל בחלקו התחתון. חלקו העליון מתאפיין בקניוני גיר בעלי קירות גבוהים וערוץ צר שלא מאפשר כניסת כלי רכב אך שווה לבקר בו אם יש לכם זמן. עתה נפנה צפונה כשמימיננו הר שחור וגבוה הלא הוא הר שחמון על שמו קרויה אחת השכונות הידועות בעיר אילת. עתה אנו בדרכנו לבקר עוד נחל מפורסם – נחל שחורת. לא לחינם קרוי הנחל בשם זה שהרי בחלקו המערבי הוא מתחתר בין קירות הבזלת השחורים ויוצר ערוץ קניוני צר וייחודי.

 

אם תביטו לפנים תוכלו לראות גבעה גבוהה בלב השטח השטוח, זוהי גבעת שחורת שכמובן קיבלה את שמה בשל צבעה הכהה הבולט על רקע הקרקע הבהירה. מי שיש לו את הזמן (ונעלי הליכה נוחות) יוכל לחזור לכאן מאוחר יותר ולצאת לטיול רגלי מדהים אל קניון שחורת והגיא האבוד – מומלץ ביותר!
אחרי הביקור בנחל שחורת נעלה לתצפית מרהיבה על משולש הגבולות ואזור המפרץ. זה המקום לנוח קצת, להתענג על ארטיק מרענן בקיץ או תה בחורף, להצטלם ולהתארגן לקראת הנסיעה חזרה. את הדרך אל עיר המלכים נעשה בערוצו של נחל רודד תחתון, נחלוף שוב על פני מטעי התמרים, לגונת השלום ונחזור אל נקודת היציאה.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval="3" images="2429,2421,2419,2407,2402,2403,2405,2422" img_size="780×520"][/vc_column][/vc_row]